הפקת חשבוניות – מה האפשרויות?

שירותי טלמרקטינג איכותיים שממריאים לך את העסק! בחרו נכון
המרכז לטלמרקטינג בישראל!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כשאתה מנהל עסק אתה נדרש לדווח על כל הוצאה שלך או הכנסה שלך לרשויות המס ולשלם מס בהתאם. כדי להצליח לעקוב אחרי כל תשלום שהעסק קיבל או הוציא, עליך לקבל עליו אישור תשלום המוכר בשם חשבונית. מטרת החשבונית היא להיות אישור חתום לכל הוצאה או הכנסה של קשר בנוגע לעסק .

בסיום השנה מדווח כל בעל עסק לרשויות המס על הכנסותיו בכדי שאלה יעריכו כמה מס עליו לשלם למדינה בגין הכנסות אלו. תשלום המס משתנה על פי כמות ההכנסות, ההוצאות וכמובן סוג העסק. מלבד הוצאת וקבלת החשבוניות עליכם לתעד את כל הרשומות בספרי העסק או בשפה המקצועית בספר תגמולים ותשלומים.

תהליך של הפקת חשבוניות אינו תהליך מורכב במיוחד. באופן הבסיסי ביותר תוכלו לפנות לבית דפוס שינפיק עבורכם פנקס חשבוניות ממוספר הנושא את שמכם ואת העוסק שלכם או הח.פ., לוגו החברה במידה שיש ומקום לתיאור העבודה שנתקבלה , הסכום ודרכי התשלום.

בתהליך של הפקת חשבוניות ללקוחות חשוב לוודא כי כל הפרטים נכונים וכי החשבוניות ממוספרות בסדר עולה שכן כל חשבונית שאינה תקינה לא תחשב והדבר יכול להוביל למצב של פסילת ספרים והסתבכות עם גורמי המס בישראל. לכן, הקפידו לוודא תמיד כי כל המידע שאתם כותבים בחשבונית נכון ומאומת וכמובן שלעולם אל תפיקו חשבונית ללקוחות לפני קבלת התשלום מהם.

הפקת חשבוניות אונליין

היום, עסקים רבים מעבירים את פעילותם לרשת האינטרנט ולמעשה אינם פוגשים את הלקוחות שלהם באופן פיזי כמעט לעולם. רכישות פרטיות, הזמנות סיטונאיות ושלל פעולות עסקיות שונות מבוצעות באלפיהן ברשת האינטרנט בכל רגע נתון, ובעלי אתרים רבים עושים שימוש במגוון אפשרויות של סליקה באינטרנט וגבייה באינטרנט, על מנת לקבל תשלום מהלקוחות. כדי להצליח להפיק חשבוניות גם בתוך העולם הדיגיטלי נוצרה האפשרות להנפקת חשבונית החתומה דיגיטלית. ובשנת אלפיים ואחת חוקק חוק חתימה אלקטרונית בישראל המחייב להוסיף חתימה דיגיטלית לכל חשבונית המופקת באופן מקוון.

חתימה דיגיטלית על מסמך דיגיטלי מקבילה למעשה לחתימה על מסמך פיזי ולמעשה מהווה אישור חתום לתוכן המסמך. החתימה עצמה מורכבת מרצף של מאה עשרים ושמונה תווים אשר מוצפנים ברגע החתימה עצמו כך שלמעשה החתימה הדיגיטלית שונה לחלוטין ממסמך למסמך גם במידה ואותו אדם חתם באופן דיגיטלי על כמה וכמה מסמכים שונים.

כיום, ניתן למצוא ספקי חשבוניות רבים ברחבי הרשת המאפשרים אפשרות להנפקת חשבוניות בחתימה דיגיטלית . במידה ובחרתם לעשות שימוש באחד מספקים אלו חשוב שתוודאו שעל גבי החשבונית שמופקת ללקוחות שלכם מופיע מספר העוסק או הח.פ. שלכם ולא של ספק השירות.

ספקי שירות רבים אינם מקפידים על פרט זה ומשתמשים במספר העוסק שלהם כדי לקבל את התשלום בעבורכם ולהעבירו אליכם וכך לחסוך בעלויות. חשוב לציין כי חשבוניות אלו לא יכובדו במידה ותגישו אותם מטעם העסק שלכם ולא תוכלו להצהיר על הכנסות או הוצאות בדרך זו.

הפקת חשבוניות – החשבונית של השכיר

ספק החשבוניות הגדול והמוכר ביותר בארץ הוא למעשה אתר החשבונית של השכיר המאפשר לכם להירשם לשירות ולהפיק חשבוניות מבלי לפתוח תיק במע"מ ובביטוח לאומי. היתרון הוא שאינכם מתעסקים בכל נושא הנהלת החשבונות אלא רק מבצעים את העבודה, דואגים שהתשלום יועבר לספק השירות ומשם אליכם ומנפיקים בעבור הלקוח קבלה בחתימה דיגיטלית.

באופן שכזה אינכם נדרשים לערוך סיכומי סוף שנה או כל פעולה אחרת הקשורה לעסק שלכם אך תדרשו לשלם עלות חודשית של חמישה אחוזים מסך העסקה שביצעתם ותדרשו לשלם תשלום לביטוח לאומי ומס הכנסה כאילו הייתם עובדים שכירים אצל ספק השירות.

הפקת חשבוניות – מערכת iCount

לעומת זאת במידה ואתם מנהלים עסק מקוון המוכר על ידי רשויות המס תוכלו להשתמש בשירותיה של חברת iCount הפועלת במודל ייחודי בו אתם משלמים בעבור כמות הטפסים שהפקתם באמצעות המערכת.

המערכת מאפשרת לכם לנהל את כל מערך הפקת החשבוניות כולל שימוש בחתימה דיגיטלית עם שם העסק שלכם ולמעשה את כל מערך הנהלת החשבונות שלכם דרך המערכת עצמה מבלי להיעזר ברואה חשבון או יועץ מס. מודל השירות תקף לכל חלקי המערכת והם אינם גובים תשלום נוסף בעבור פעולות שונות או ביחס לגודל העסקה.

.

באנר טלמרקטינג

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טעויות נפוצות בשיחות טלמרקטינג
המרכז לטלמרקטינג

המרכז לטלמרקטינג מתמחה במתן מידע בתחום הטלמרקטינג, כל מה שרציתם לדעת על טלמרקטינג במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!
דילוג לתוכן